UM Magazyn № 4/2020

Drodzy Czytelnicy,

W trudnym czasie, w jakim znajdujemy się wszyscy niezmiennie od kilku miesięcy, warto szczególnie docenić wszelkie projekty, które udaje się z sukcesem realizować.

W najnowszym numerze „UMmagazynu” znajdą Państwo garść informacji o powstających aktualnie dużych inwestycjach naszego uniwersytetu – MOLecoLab oraz II etap budowy CKD – a także o pierwszej w regionie Poradni Chorób Rzadkich, która rozpoczęła w sierpniu swoją działalność.

Sukcesów nie brakuje również w świecie nauki. Zespół pod kierownictwem prof. Jolanty Kujawy otrzymał dofinansowanie dla innowacyjnego projektu VRneck SOLUTION wykorzystującego technologie VR i AI do wspomagania terapii pacjentów z zaburzeniami w obrębie kręgosłupa.

Ponad 11 mln zł na stworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy naszej uczelni pozyskano w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych. O szczegółach rozmawiamy z Dyrektorem Centrum Badań Klinicznych Ireneuszem Staroniem.

Gorąco polecamy wywiad z Michałem Symulewiczem – studentem kierunku lekarskiego i pomysłodawcą bezdotykowego dezynfektora do rąk. Pomysł udało się skomercjalizować i aktualnie doskonale radzi sobie na rynku.

Życzymy miłej lektury!

Ostatnio wydane: